Ślub to jedno z najważnieszych wydarzeń w życiu. Wesele z kolei to często pierwsze tak duże wydarzenie, jakie samodzielnie organizujemy. Często to duży stres, konsultacje z całą rodziną i znajomymi i próba pogodzenia bardzo wielu przeciwieństw i spięcia ich w określonym budżecie.

Z roku na rok coraz więcej par odchodzi jednak od tradycyjnie pojmowanego wesela, gdzie głównie chodzi o to, by potańczyć, zjeść, wypić i porozmawiać z dawno nie widzianą rodziną.

Obecnie coraz częściej wesela w Polsce to imprezy na naprawdę światowym poziomie, tworzone z ogromną dbałością o szczegóły.

By jednak dobrze zaplanować całość weselnego przyjęcia, dobrze jest znać najnowsze trendy. Wesele 2019: trendy, atrakcje i magia.

Oto 5 najlepszych pomysłów na Wesele 2019

1. Fotobudka

Ten trend istnieje już od 2-3 lat i dzisiaj jest to praktycznie pozycja obowiązkowa. Nie ma większego znaczenia sama forma fotobudki – może to być zwykła maszyna, może być lustro, a może być po prostu kreatywny fotograf z odpowiednim stanowiskiem i drukarką do automatycznego wydruku zdjęć na miejscu.

Ważne jednak, by dostępne obok były różnego rodzaju rekwizyty, elementy stroju, kapelusze itd., by goście mogli się bawić w różne przebieranki.

Goście uwielbiają takie zabawy. Szczególnie dobrze sprawdza się umieszczenie fotobudki w mocno uczęszczanym przejściu, np. prowadzącym z sali, której odbywa się przyjęcie weselnem, na zewnątrz. Wtedy kwszyscy goście widzą, że taka atrakcja istnieje i można z niej skorzystać.

Myślę, że sama popularność fotobudki wynika z jej prostoty i faktu, że z roku na rok coraz mniej gości ma ochotę tylko i wyłącznie tańczyć przez całą noc. Dlatego każda atrakcja, która umożliwia interesujące spędzenie czasu w przerwie od muzyki i tańca jest na wagę złota.

2. Hashtag (np. #Wesele2019 )

W związku z coraz silniejszym przenoszeniem naszego życia do świata cyfrowego, można również przygotować hashtag na okoliczność ślubu, np. #PawelDorota2019 i poprosić gości o używanie go przy wklejaniu wszelkich zdjęć i materiałów do sieci, czy to na facebooku, czy na instagramie. Dzięki temu będzie bardzo prosto je wszystkie potem znaleźć.

Można połączyć to również z punktem poprzednim, tj. z fotobudką i przygotować plansze z hashtagami, których można użyć przy samym robieniu zdjęć. Wtedy wiadomo, że nikt o nich nie zapomni 🙂

Samego hashtaga można używać jeszcze długo przed ślubem/weselem, tak samo jak i długo po nim. Można dzięki niemu informować gości o postępach w przygotowaniach i dzięki temu przypominać o tej ważnej dacie i zachęcać ich do zaangażowania, czy pomocy.

3. Stylizacja

Jest to bardzo ciekawy trend. Coraz częściej spotyka się wesela, które urządzone są w jakimś stylu. Najczęściej wybierany jest styl rustykalny, albo skandynawski. Można jednak pobawić się nawet w stylizację w stylu alicji z krainy czarów, czy steam-punk.

W stylizacji chodzi po prostu o to, by wystrój miejsca, stoliki, ogólny nastrój były w jakiś sposób nacechowane. Jeśli przyjęcie weselne nie ma żadnego okreslonego stylu, to i tak ma jakiś charakter – wynikający po prostu z wystroju lokalu, co sprawia że wszystkie wesela w danym lokalu wyglądają tak samo.

Jeśli chcemy się zatem wyróżnić – stylizowanie wystroju jest koniecznością. Nie jest to jednak prosta sztuka i jeśli nie znamy się na urządzaniu wnętrz, to dobrze jest po prostu skorzystać z jakiejś lokalnej agencji ślubnej, która z pewnością nam w tym pomoże.

4. Okrągłe stoliki

Siłą wesela są rozmowy – warto o tym pamiętać. Naczęstsze ustawienie stołów weselnych to tzw. podkowa. Połowa gości siedzi tyłem do muzyki/parkietu. Możemy porozmawiać z dwiema osobami po bokach i z 2-3 przed sobą. Czasami stół ustawiony jest tak blisko ściany, że utrudnione jest przechodzenie, dla gości, jak i dla kelnerów.

Okrągłe stoliki nadają weselu zupełnie innych charakter. Całość od razu robi się dużo lżejsza i bardziej nowoczesna. Możemy rozmawiać z dużo większą ilością gości na raz, tworzą się małe naturalne grupy. Ułatwione jest przesiadanie się pomiędzy stolikami, więcej „alejek” pomiędzy nimi ułatwia poruszanie się, zarówno gościom, jak i obsłudze.

Nie bez powodu takie ustawienie stolików funkcjonuje już od bardzo wielu lat na zachodzie. Z kolei w Polsce funkcjonuje głównie na imprezach firmowych urządzanych przez profesjonalne agencje eventowe. Nawet jeśli nie robimy żadnej dodatkowej stylizacji wystroju, naprawdę warto jest zrobić przynajmniej to.

5. Iluzjonista

Chcesz poczuć magię na Weselu? Wynajmij magika! Serio, dzisiaj iluzjoniści nie mają nic wspólnego z cyrkiem i cekinami, a często są to pokazy naprawdę wysokich lotów, które po prostu doskonale bawią gości.

Taki pokaz zazwyczaj jest interaktywny i tym właśnie odróżnia się od pozostałych atrakcji (np. fajerwerki czy pokazy tańca). Goście są bezpośrednio angażowani w zabawę i stanowi to idealny przerywnik od tańca i jedzenia.

Iluzjonista na wesele jest odskocznią od codzienności. Jest to po prostu atrakcja, która łączy w sobie wiele dziedzin: dużo humoru, interakcji z gośćmi, a przede wszystkim dużo zaskoczenia. Dobry iluzjonista jest w stanie naprawdę zrobić olbrzymie wrażenie, a najlepszy potrafi gości nawet wzruszyć.

Podsumowanie

To wszystkie najnowsze trendy weselne na 2019, z których warto skorzystać projektując swój najważniejszy dzień życia. Zadbajmy o to, by się wyróżniał, miał swój indywidualny, magiczny charakter i doskonale bawił gości!

Przeczytaj też:
Iluzjonista na wesele
Czy umiesz rozmawiać? 10 sposobów na lepszą konwersację
A potem całus – historia jednego triku
Tworzenie swojego wrażenia
Czy można poradzić sobie z perfekcjonizmem?
Skąd ten cały stres
Jak realizować swoje cele?